Vyšetření osteoporózy

.

Nabízím pro své klienty, ale i pro klienty vaší firmy (po dohodě a splnění některých podmínek) preventivní ultrazvukové vyšetření osteoporózy s poradnou, jak případný nález nejlépe řešit. Tato služba dokáže preventivně odhalit možné odvápnění a nebezpečí poškození pohybového aparátu vás i vašich klientů. Cena tohoto vyšetření je stanovena jen na 250,-Kč za jedno vyšetření (zpravidla stačí 1 - 2 vyšetření v průběhu roku), jen v případě vážnějšího nálezu (porucha funkce štítné žlázy apod.) je nutno více vyšetření kvůli kontrole stavu.

Vyšetření je prováděno jen 1x měsíčně v určený den u mne v ordinaci a je třeba se tedy objednat s dostatečným předstihem (alespoň 2 měsíčním). Bude vám přidělen termín s přesným časem vašeho vyšetření.

Předkládám zde některé zkušenosti a výsledky léčby, které jsou přímo z mé praxe. Doufám, že vás tyto praktické výsledky mé činnosti zaujmou natolik, abych vám mohl představit i některé další možnosti spolupráce.

Dovolte mi, abych vám představil některé onemocnění a vynikající výsledky, jichž jsem dosáhl při jejich léčbě, což dokládá přiložený graf z ultrazvukového denzitometru. Diagnostikou osteoporózy se zabývám již od roku 2000 a mám v současnosti praktické zkušenosti s vyléčením více než 2 400 lidí.

Například u nás velmi rozšířená osteoporóza (dle mých poznatků jsou z 10 měřených žen 2 bez nálezu, 4 mají osteopenii a 4 již velmi silný nález znamenající osteoporózu). Nutno zdůraznit, že toto se objevuje u ještě velmi mladých skupin žen, např. mám nález osteoporózy u 24-leté ženy, která ještě ani neměla děti a to i přesto, že cvičí a má hodně pohybu (vojenský výcvik, jezdí na koni atd.).

.

 

 

+ Zvětšit obrázek

.

Vidíte zde na první straně celkové zavápnění organismu. My víme, že po 45 roce dochází u všech žen k poklesu hormonálních hladin a pokud si to (myšleno fungování hormonálního systému) ženy neudržují na dobré úrovni, tak zde pak vidíte křivku, která nám ukazuje jakým „sešupem“ se organismus odvápňuje, v některých případech ještě mnohem dramatičtěji, než to předpokládá nějaká lékařská norma.

T-skóre znamená ztrátu kostní hmoty oproti takovému tomu nejlepšímu zavápnění, které jste mohly dosáhnout v období okolo 40. roku věku.

Z-skóre znamená ztrátu kostní hmoty oproti Vaší věkové skupině. Zde si mnoho žen pokládá otázku, jak to, že jsem na tom o 20 i více procent hůře než moje spolužačky. Já už odpověď znám a mohu ji dokázat. Protože jste dlouhá léta pro svůj organismus nehnuli ani prstem nebo jste používaly nevhodné přípravky s malou nebo téměř žádnou účinností!

.

 

 

+ Zvětšit obrázek

.

Na druhé straně grafu je pak znázorněna tzv. biologická kvalita vaší kosti, tedy jak je ta kost ještě pevná, pružná, čili vlastní denzita (struktura kosti-množství a kvalita kolagenních peptidů na které se navazují minerály jako Ca, Mg, P, atd.). Žluté pole značí osteopenii, bod v červeném poli pak osteoporózu. Ani se nemusíte ptát, jak se klientka po 6-ti měsíční léčbě cítí. Jedním slovem fantasticky. Jestli si totiž někdo myslí, že osteoporóza nebolí, tak jej zklamu. Bolí a ve většině případů lidé mají její příznaky jako např. bolesti zad, kloubů, artritické deformace kloubů atd. dlouhá léta a i přes neustálé masírování, nápravy páteře a kdoví co ještě, se stav nelepší (bodejť, mastička za 2 stovky neopraví kost ani omylem!)!

K činnosti je používán ultrazvukový denzitometr Bone Profiler BP 01 pro měření obsahu minerálů a struktury kosti, jež je nejčastěji používaným přístrojem pro tuto diagnostiku v rámci EU. Jedná se o neinvazní technologii s možností včasného odhalení osteopenie případně už i osteoporózy! Měření se provádí na prvních článcích prstů vyjma palce a lze měřit dospělé i pediatrické pacienty (děti). Výhodou je vysoká přesnost měření, archivace předchozích výsledků pacienta a vývoje léčby, rychlost vlastního měření (1 minuta na jeden měřený článek), pohodlí pacienta při měření, suchý způsob (pouze aplikace gelu na článek prstu). Přístroj pracuje na bázi standardního PC a systému Windows se všemi archivačními a přenosovými výhodami. Výstupem je hodnota umístěná v grafu zdravé populace. Při následných měřeních se v grafu zobrazí vývoj léčby. Díky skvělým potravinovým doplňkům umožňujícím přírodní cestou harmonizovat hormonální systém a doplnit potřebné mikroživiny s 92% biovyužitelností (vstřebatelností organismem) lze provádět kontrolní měření s pozitivními výsledky léčby již za 6 měsíců užívání!

Zdůrazňuji zde „doplnit potřebné mikroživiny s 92% biovyužitelností“ (vstřebatelností organismem), neboť např. u šumivých přípravků je udávaná vstřebatelnost 0,7 %, u tabletových je to do 5-ti %. Do kostí se tak tyto látky nedostanou ani omylem a člověk si způsobí nejvýš ledvinové nebo žlučníkové kameny, v případě zvýšeného cholesterolu aterosklerotické změny v cévách.

Nárůst kostní hmoty a zlepšení denzity po 6-ti měsících léčby je fantastický výsledek (někdy až o 40%!), neboť klasické medicíně se zatím nepodařilo dosáhnout výrazného zlepšení osteoporózy vůbec. Pouze při použití silné hormonální substituční terapie po dobu 2 a více let jsou schopni sestup odvápňování zastavit či přibrzdit.

Zde je nutno navíc zdůraznit, že hormonální substituční léčba (u žen estrogeny v kombinaci s gestageny, u mužů androgeny) upraví koncentrace pohlavních hormonů.. Léčba však může mít i nežádoucí účinky, jako jsou retence (zadržování) tekutin, bolesti prsou nebo menstruační krvácení. Rovněž se mohou objevit křečové žíly s tromboembolickým onemocněním (vznikání krevních sraženin a jeho následným vmetením do plic). Ženy, které mají v anamnéze akutní tromboembolické onemocnění nebo mají výrazně poškozené funkce jater nesmějí hormony užívat vůbec.

Absolutními kontraindikacemi léčby estrogeny jsou aktivní karcinom endometria (sliznice děložní), prsu nebo jiné nádorové onemocnění, které je závislé na hormonech (melanom). Dlouhodobá léčba hormony je spojena se zvýšením rizika nádorového onemocnění děložní sliznice a prsní žlázy a podmínkou dlouhodobé léčby jsou proto pravidelné mamografické kontroly prsní žlázy.

Já ve své praxi požívám přírodní přípravky, které takováto rizika nemají a přesto mají měřitelné výsledky léčby. Vzhledem k tomu, že spolupracuji s několika biochemickými laboratořemi, jsem schopen testovat účinek různých preparátů na lidský organismus. Přípravky některých výrobců totiž nedělají nic, většinou jde jen o obyčejný byznys a hazardování s lidským zdravím.

.

 

 

+ Zvětšit obrázek

.

Zde přikládám fotokopii biochemického měření ženy, která měla opravdu velmi nízkou hormonální hladinu DHEA (dehydroepiandosteron). Je to produkt našich nadledvinek, tzv. „matečný hormon – základní substance“, z kterého si organismus vyrábí asi 150 různých hormonů, tedy nejenom estrogen a progesteron. Zde na prvním měření vidíte hodnoty, které jsou velmi nízké (581ng/ml), na dalším měření pak zcela evidentní zvýšení (2309ng/ml) a úpravu celkového zdravotního stavu pacienta už po 3 měsících.

Nízká hormonální hladina nedělá jen osteoporózu, ale i spoustu dalších onemocnění jako jsou rozvíjející se rakoviny, PMS, návaly a různé další klimakterické potíže, Alzheimerovu chorobu, poruchy imunity, nespavost a další a další. Navíc zjišťuji, že ani dlouholeté užívání hormonů klasické medicíny u mnoha žen nezastavilo toto odvápňování! Je tedy zcela zbytečné riskovat výše uvedená onemocnění (rakovina prsu a dělohy) braním syntetických hormonálních přípravků.

Věřím, že vás tyto výsledky přesvědčily natolik, že využijete mou nabídku na spolupráci, abyste vy i vaši klienti mohli být skutečně odborně a měřitelně léčeni.